Organik, Erken Hasat, Soğuk Sıkım Zeytinyağı


Organik Zeytinyağı

Organik zeytinyağı demek aslında biraz yanlış tabir olmaktadır. Organik zeytinyağı ismi altında birçok ürün satılmaktadır fakat vatandaşlarımızın aklındaki soru şudur; zaten zeytin yağı doğal yollarla üretilen bir yağ değil midir veya organik olmayan zeytinyağı var mıdır diye kafaları karışmaktadır. Bu durumda sonuna kadar haklı olmaktadırlar. İnsanlarımızın düşündüğü gibi tabi ki gördüğünüz ve tüm zeytin yağları organiktir. Fakat şöyle bir soru ile karşılaşmaktayız, hepsi organik olsa da kalite faktörü devreye girmektedir. Bu durumda zeytinyağının ne kadar organik olduğu daha bir önem taşımaktadır. Firmamız en kaliteli zeytinyağlarını üreterek en organik şekilde zeytinyağı ticaretini gerçekleştirmektedir. Size bu kaliteyi belirleyen hususlar hakkında biraz detay verelim. Öncelikle her zeytinyağı organik olsa da kalitesini belirleyen unsur vardır. Örnek verecek olursak yetişme şartları veya kimyasal gübreler kullanılmış bir zeytin bahçesinden çıkan zeytinyağı da organiktir, aynı zamanda çok iyi organik tarımla üretilmiş hiçbir kimyasal gübre kullanılmadan yetiştirilmiş zeytinlerden elde edilmekte olan zeytinyağı da organiktir. Bu durumda iyi şartlarda yetişen zeytinyağı çok daha kaliteli bir organik zeytinyağı olmaktadır. Atık sular, elektrik hatları, hava kirliliği vb. sebeplerden dolayı zeytin mahsulü olumsuz etkilenir ve dolayısı ile elde edilen zeytinyağı haliyle kalitesiz bir zeytinyağı olmaktadır. Firmamız özellikle zeytin bahçelerinde oldukça titiz ve tamamen organik üretim koşullarının hepsini sağlamaktadır. Üretimden tutun bütün aşamalarda titiz ve dikkatli olan firmamız işini en kaliteli yapan zeytinyağı üreten firmalar arasında yer almaktadır.

Firmamızın tamamen sağlıklı koşullarda organik gübreler kullanarak ve zeytinlerin yetiştirildiği yerler çok temiz havalı, temiz suların olduğu bir zeytin bahçesinde yetiştirdiği için en kaliteli zeytinleri üretmektedir. Ardından zeytinleri sıkma yöntemleri ile zeytinyağını elde etmektedir. Eğer hava şartları vs. gibi etkenler kötü olursa bu sizin mahsulünüzü çok kötü etkiler bu da elde edilen zeytinyağının kalitesini olumsuz olarak etkiler. Bir zeytinyağının organik olabilmesi için bizim ürettiğimiz koşullarda üretilmesi gerekmektedir. Sanayi bölgelerinden, yüksek gerilim bölgelerinden, yetiştirilirken tarım ilacı ve inorganik gübre gibi kimyasalların kullanılmadığı için elde edilen zeytin ve ondan elde edilen yağ çok kaliteli olmaktadır. Firmamız bu koşullara uyarak organik zeytinyağı dendiğinde en kalitelisini üreten firmalar arasında yer almaktadır. Bu sayede firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Bu sektörde satılan her organik etiketi ile satılan zeytinyağı maalesef ki kaliteli değildir. Bu koşulları sizin zeytinyağınızın kalitesini belirleyen önemli faktörler olsa da bu sadece birinci aşama olmaktadır. Daha sonrasında isterseniz tamamen organik koşullarda ürettiğiniz zeytinler, dalından düştüğü andan itibaren 4 saat kadar bir zaman içerisinde sıkma işlemi uygulanmaz ise asit oranı yükselmektedir ve asit oranının yükselmesi demek elde edilecek zeytinyağı kalitesini oldukça düşürmektedir. Firmamız zeytinleri düşürdükten sonra direkt olarak en hızlı şekilde sıkma işlemlerini uyguladığı için gönül rahatlığı ile bizi tercih edebilirsiniz ve aynı zamanda firmamız en iyi ve doğal olan sıkma yöntemlerini kullanmaktadır. Firmamız aynı zamanda zeytinleri en fazla 27 derece ısıda ve 40 45 dakika içinde yaparak sizlere en kaliteli zeytinyağını üretmiş olmaktadır.

Zeytinyağını sıkma yöntemi ve nasıl bir sıkma işlemi uyguladığınızın çok fazla önemi bulunmaktadır. Firmamız en fazla 27 derecede soğuk sıkım yaparak sizlere en kaliteli yağı elde etmektedir. Ne yazık ki Türkiye de bulunan çoğu firma bu faktörlere dikkat etmemektedir. Fazla yağ elde etmek için zeytinyağını yüksek derecede ısıtarak fazla yağ elde etmektedir. Bu yanlıştır bunu yapan firmalar içerisinde bulunan kaliteli mineral ve vitaminleri öldürür, bunun sonucunda üretilen organik zeytinyağı içerisinde bulunmakta olan insan sağlığına yararlı ve sağlık açısından olan bütün avantajları yanında götürür. Soğuk sıkım yöntemi ile en fazla 27 derecede sıkım işlemini yapan firmamız sizlere çıkabilecek en kaliteli yağı çıkarıp sunmaktadır. Bu yöntem ile daha az miktarda yağ çıkar fakat çıkan yağ çok kaliteli olur.

Zeytinyağını en iyi şekillerde yetiştirdiniz ve ardından en iyi şekilde sıkım yöntemlerini uyguladınız daha sonrasında şişelere doldurup saklama koşulu olarak güneş gören bir yere koydunuz ve haftalarca beklettiniz, bu durumda geçmiş olsun zeytinyağınız bozuldu. Firmamız en iyi saklama koşullarını sağlayarak kendi tesislerinde sıkma yöntemlerinden sonra güneş veya şiddetli ışığa maruz kalmayacak şekilde kapalı tesislerinde zeytinyağlarını saklamaktadır. Çünkü ışık zeytinyağının bozulmasına sebebiyet vermektedir. Aynı zamanda firmamız ışın geçirgenliği en düşük olan fazla koyu renkli şişelerde saklamaktadır. En ufak ışık görmeyen zeytinyağı şişelerimiz kalitesini korumak için elimizden geleni yapmaktayız. Ayrıca zeytinyağlarını marketlere sevkiyatını yaparken onlara ışığa maruz kalmayacak yerlerdeki raflara koymalarını en dikkatli şekilde olmalarını sürekli belirtmekteyiz.

Türkiye’de bu sektörde firmaların yaptığı en büyük yanlış ise ne yazık ki marketlerde gördüğünüz çoğu zeytinyağı kaliteli değildir. Bunun sebebi ise zeytinyağlarını karıştırma yapmalarıdır. Zeytinyağları karıştırılmaz ve kesinlikle önermeyiz. Karıştırma dediğimiz durumu açıklayacak olursak, diyelim ki bir firma tüm kriterleri en iyi şekilde uyguladı, yetiştirme şeklinden sıkma yöntemi ve saklama koşuluna kadar hepsini uyguladıktan sonra birinci kalite bir organik zeytinyağı elde etti ama elinde başka bir kalitesiz asitlik derecesi yüksek olan bir yağ var. Bu firma diğer yağ boşa gitmesin diyerek heba olmasın ikisini karıştırıp öyle kullanalım demektedir. Bu işlemi yapan firmalar elde etmiş olduğu 1. Kalite yağı da mahvetmiş olmakta. İkisini karıştırarak kaliteli bir yağ elde etmemektedir. Akside diğer yağ ile karıştırıldığında elde edilen 1. Kalite yağda mahvolmaktadır. Bu sektörde üreticiler tarafından çok sık yapılan bir yöntemdir ve hiç etik değildir. Firmamız kesinlikle böyle şeylere karşıdır sizlere en iyi ve en kaliteli zeytinyağını sunmaktadır.

Üretim aşamasından tutun saklama koşulları ve sıkım yöntemlerine kadar en iyi şekilde bu yetiştirme yöntemlerini kullanarak sizlere en kaliteli yağları üretmekteyiz. Yıllardır bu sektörün içerisinde olan firmamız sizlerin en kaliteli şekilde zeytinyağını kullanmanızı sağlamaktadır. Bu sektörde yıllardır olmamızın verdiği avantaj ile birlikte birçok şirket ve müşteri tarafından hizmetlerimiz ve zeytinyağımızın kalitesi oldukça fazla dikkat çekmiştir. Bu sayede en çok tercih edilen zeytinyağı firmaları arasında yer almaktayız. Tamamen kaliteli ve aynı zamanda organik olan bu yağlarımız siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Organik zeytinyağı denilince ilk akla gelen firmalardan olmaktayız. Firmamız tamamen yüzde yüz müşteri memnuniyetini hedefleyerek ve benimseyerek işini yapmaktadır ve yapmaya da devam etmektedir. Teknolojiyi de en yakından takip eden firmamız siz değerli müşterilerimiz için gün geçtikçe kendi kalite ve hizmet standartlarımızı istikrarlı bir şekilde geliştirerek sizlere en iyi hizmetleri sunmaktayız. Zeytinyağının organik ve kaliteli olduğunda insan sağlığı açısından çok fazla olumlu etkisi bulunmaktadır. Firmamızın ürettiği zeytinleri içerisinde bulunan çok sayıda vitamin ve mineral değerlerini kaybetmeden ürettiğimiz için, özellikle sporcular sağlığına dikkat ettikleri için çok fazla tercih etmekte ve siz de sağlıklı yaşamak için diğer bitkisel yağlar yerine bizim ürettiğimiz organik yolla üretilen vitamin mineral değeri fazla olan bu kaliteli yağı tercih edebilirsiniz.

Soğuk Sıkım Zeytinyağı

Öncelikle soğuk sıkım dediğimiz zeytin yağı çeşidi teknik olarak erken hasar sızma zeytinyağı olarak da adlandırabiliriz. Zeytinler daha henüz ekim kasım ayları gibi toplanır ve bu toplanan zeytinler henüz yeşil haldedir, yeşil haldeki zeytinler asit ve oksidasyon seviyesi çok düşük zeytinlerdir ve bu yeşil zeytinlerden soğuk sıkım zeytinyağı üretilir. Bu yeşil haldeki zeytinler normalde olgun hasat zeytinine göre çok daha az şekilde yağ üretilmektedir. Olgun zeytinlere göre daha az yağ üretilen bu yeşil zeytinlerden az yağ üretilmesine karşın çıkan yağ çok daha kaliteli olmaktadır. Bu dönemlerdeki yeşil zeytinlerin adları çok daha meyvemsi bir tada benzemektedir. Aynı zamanda yeşil zeytinlerin aroması çok baskın olmaktadır ve kokusu da çok temiz ve taze bir kokuya sahip olmaktadır. Bu erken hasat olmuş yeşil zeytinlerden elde ettiğimiz yağ oldukça bol klorofil içermesi ile iyi saklandığı, ışık görmediği takdirde elde ettiğiniz yağ diğer zeytinyağlarına oranla çok daha uzun süre dayanmaktadır. Ayrıca bu zeytinlerin antioksidan özelliği de en üst seviyelerde bulunmaktadır.

Firmamız en kaliteli şekilde üretim yapmaktadır. Soğuk sıkım zeytinyağı yani erken hasat zeytinyağı dediğimiz en iyi nasıl üretilir? Bu soru için ilk başta zeytinin toplama zamanı çok önemlidir. Olgunlaşmamış olan genç zeytinlerden elde edilir. Firmamız bu genç zeytin meyvelerinin el ile teker teker toplanması neredeyse imkansız olduğu için dalları sopalar ile döverek ya da zeytin ağaçlarına elektrikli tırmıklar kullanarak bu zeytinleri dallarından aşağıya kurduğumuz bez, ağ gibi yerlere düşürmesini sağlamaktayız. Siz değerli müşterilerimiz için bu dönemlerde bu yöntemler ile topladığımız bu zeytinlerden elde edilen yağ, olgunlaşmış olan olgun hasat dönemi zeytinlerine nazaran çok daha az ve kaliteli yağ elde etmekteyiz. Erken hasatı olan zeytinleri topladıktan sonra zedelenmemesi için direkt olarak kasalara koymaktayız ardından sıkım işlemi için yola çıkmaktayız. Bu zeytinleri 4 saat içerisinde yağa dönüştürmekteyiz ve bu şekilde piyasadaki en kaliteli soğuk sıkım zeytinyağı bizler tarafından üretilmiş olmaktadır. Firmamız özellikle dikkat ettiği husus ise zeytinleri erken topladınız iyi yetiştirdiniz ama iş burada bitmiyor topladıktan sonra zeytin her geçen zaman kalitesini düşürmektedir. O yüzden 4 saat içerisinde sıkılarak yağa dönüştürme işleminin kesin yapılması gerekmektedir bu konuda oldukça titiz olan firmamız sizlere yıllardır kalitesi en yüksek soğuk sıkım zeytinyağını elde etmektedir.

Erken olarak hasat ettiğimiz zeytinleri yağa dönüştürürken firmamız daima soğuk sıkım ile yapmaktadır. Zeytinyağı üretimindeki diğer firmalar tarafından kullanılan en sık yöntem çok daha fazla yağ elde edebilmek için zeytinin hamurunu 38 dereceye kadar ısıtıp yağ elde etme işlemidir. Bu durum başta mantıklı gibi gözükse de pek sağlıklı bir yöntem olmamaktadır. Zeytinleri o kadar yüksek ısı ile yağ elde etmeniz o elde edilen yağın içerisinde bulunan çok fazla faydalı vitamin ve mineralin ölmesine neden olmaktadır. Bu durum da sizin elde ettiğiniz zeytinyağının kalitesini oldukça düşüren bir durumdur. Firmamız erken hasat ettiği zeytinleri soğuk sıkım tekniği ile sıkarak yağ elde etmektedir. Soğuk sıkım tekniğimiz ile soğuk sıkım zeytinyağı elde ederek en kaliteli zeytinyağını elde etmiş olmaktayız. Soğuk sıkım tekniği ile erken hasat olan zeytinleri en fazla 27 dereceye kadar ısıtırız ve bu teknik ile zeytin hamurunu mekanik olan yöntemler ile sıkarız. Bu şekilde en kaliteli zeytinyağını elde etmiş olmaktayız. Bu yöntem ile daha az zeytinyağı elde edersiniz fakat çok daha sağlıklı ve kaliteli bir zeytinyağı elde etmiş olursunuz. Bu yöntem Türkiye’deki diğer firmalar tarafından maliyetli bir yöntem ve getirisi olduğu için firmalar tarafından ne yazık ki tercih edilmemektedirler.

Organik tarım mahsulü olan zeytinlerimiz üretiminin her aşamasında organiklikten yanayız. Kimyasal gübre kullanılmadan en iyi olanaklarda ürettiğimiz zeytinyağları, zeytinleri topladıktan sonra 4 saat içerisinde yağa dönüştürerek içindeki hiçbir vitamin mineralin kaybolmasına izin vermemekle birlikte asit seviyesi de düşük olduğu için içindeki bulunan bütün faydalı ve sağlıklı şeyler kaybolmamış olur ve sizlere en kaliteli zeytinyağını yani soğuk sıkım zeytinyağı üreterek sizlere sunmuş oluruz. Erken olarak hasatı yapılan zeytinyağı silkim yöntemi ile elde edilen zeytinler ile yapılmaktadır. Bu durumda 2 tür zeytin vardır. Ağaçlar çalışanlar tarafından silkelenerek ya da daha farklı yöntemler kullanıp dalların sıyrılması ile düşen ve toplanan zeytinlere silkim zeytin denmektedir. Diğer zeytin türü ise zeytinler bulunduğu ağaçtan daha önce düşürülmüştür ve bulundukları ağaçların diplerinden toplanarak gerekli olan yerlere konmaktadır ve bu zeytin türüne dip zeytini denmektedir. Firmamız bu konuda oldukça titiz olup dip zeytinleri ile silkim zeytinlerini karıştırmamaktadır. Çünkü dip zeytini asit oranı çok yüksek olmaktadır. Asit oranının yüksek olmasının temel sebebi ise zeytinler dallardan düştükten sonra 4 saat içerisinde sıkılması gerekmektedir. Bunun sebebi ise zeytinler dallardan düştükten sonra her geçen zaman içerisinde asit oranı git gide yükselmektedir. Asit oranının yükselmesi demek elde edeceğiniz zeytinyağının kalitesinin düşmesi demektedir. Bu yüzden dip zeytini, dallardan düştüğü zaman belirsizdir ve birkaç saat hatta daha fazla süre yerde, ağaç diplerinde kalmış olabilir. Çoğu firma dip zeytini ile silkim zeytinini karıştırarak daha fazla yağ elde etmeyi düşünür fakat bu yanlıştır. Hasat edilen dip zeytini ve silkim zeytini türlerinin birlikte karıştırılmadan ayrı ayrı muhafaza edilmesi ve ayrı olarak işlenmesi gerekmektedir. Böylece ağaç üzerinden toplanan silkim zeytinden edeceğiniz çok kaliteli zeytinyağına, asit oranı çok yüksek olan dip zeytinlerinin yağının karışması önlenmektedir.

Firmamız zeytinleri üretirken tamamen organik tarım yapmaktadır. Zeytinlerin bulunduğu bahçeler olsun ve zeytin ağaçlarının büyümesi için verdiğimiz gübreler olsun hepsi her aşamada organiktir. Kimyasal gübre kesinlikle kullanmayan firmamız sizlere en kaliteli zeytinyağını üretmektedir. Kalite konusunda içiniz rahat olsun ve firmamızı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Zeytinleri silkim zeytin toplama yöntemi ile topladıktan sonra onları en iyi yöntemlerle ve ağaçtan düştükten maksimum 4 saat içerisinde sıkarak en kaliteli soğuk sıkım zeytinyağı firmamız tarafından üretilmiş olmaktadır. Bu zeytinyağı asit oranı düşük ve özenle üretilmiş bir zeytinyağı olmaktadır. Bu elde ettiğimiz zeytinyağını dilerseniz sabah kahvaltısında, tatlılarda, salatalar ve aklınıza gelebilecek olan her türlü soğuk yemeklerde gönül rahatlığı ile kullanabilme şansına sahipsiniz. Bu zeytinyağları üretimin her aşamasında özenle ve organik olarak üretildiği için içerisindeki insan sağlığına faydalı olan bütün vitamin ve mineraller, sizlerin sindirim sistemini rahatlattığı için sabahları ve akşamları bir yemek kaşığı içtiğiniz takdirde bu kaliteli yağın güzel etkilerinden faydalanabilmektesiniz. Yıllardır bu sektörün içerisinde kendi başarımızı en iyi şekilde kanıtlamış ve en iyi, en kaliteli zeytinyağı üreticileri arasında yer aldığımız için müşteriler ve çeşitli şirketler tarafından sürekli beğenilerini kazanmış ve aynı zamanda çok fazla tercih etmelerine de sebep olmaktayız. Zeytinyağı hayatımızın her alanında kullanabileceğimiz diğer bitkisel ve sağlıksız yağlara göre çok daha sağlığımızı iyi etkilemektedir. Siz de kaliteli ve sağlığınız için en iyi zeytinyağını arıyorsanız bizleri aramanız yeterli olacaktır.

Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı

Soğuk sıkım zeytinyağının ilk olarak üretim sürecinde en kaliteli şekilde zeytinleri yetiştiren ve organik koşullarda zeytin bahçelerinde yetiştiren firmamız sizlere en kaliteli zeytinyağını sunmaktadır. Ilk olarak üretim sürecinde genç olan zeytin meyveleri el ile toplamak mümkün olmayacağından dolayı zeytin dalları sopalarla döverek ya da elektrikli olan tırmıklar kullanarak ağacın altında bulunan bez, ağ veya açtığımız örtüye düşürmekteyiz. Soğuk sıkımda kullanılacak zeytinler erken hasat zeytinleri olarak da geçer. Erken dönemlerde toplanan zeytinler olgun hasat dönemi zeytinlerine göre daha az yağ çıkmaktadır. Soğuk sıkım sızma zeytinyağı genel olarak kasım veya ekim aylarında toplamaktayız. Henüz yeşil halde olan zeytinlerin asit ve oksidasyon seviyesi çok düşük olmaktadır. Bu dönemde topladığımız zeytinler, diğer olgun hasat dönemindeki zeytinlere oranla daha az yağ elde etmekteyiz. Fakat bu elde ettiğimiz yağ diğer hasat dönemindeki zeytinlere göre az olmasına rağmen çok daha kalitelidir. Yeşil halde bulunan erken hasat zeytinleri tadı daha çok meyveye benzer, aroması çok baskın olmaktadır ve aynı zamanda kokusu da oldukça tazedir. Bu zeytinler çok fazla klorofil içerdiği için güneş ışığı veya şiddetli bir ışığa maruz kalmadığı sürece çok uzun süre dayanmaktadır. Ayrıca belirtmeliyiz ki bu dönemde topladığı9mız zeytinlerin antioksidan seviyesi çok yüksek seviyelerde olmaktadır.

Erken dönemde hasat ettiğimiz zeytinleri düşürme ve toplama işleminden sonra zedelenmemesi için firmamız kasalara koyarak hızlı bir şekilde sıkıma götürmektedir. Zeytini 4 saat içerisinde soğuk sıkım tekniğinde sıkılarak üretilirse çok kaliteli bir y ağ elde edilmektedir. Neden 4 saat demekteyiz, çünkü zeytinler dallarından düştükten sonra her geçen dakika asit seviyesi artacağı için direkt olarak sıkıma götürülmesi gerekmektedir. Zeytinleri en iyi şekilde ve en iyi koşullarda üretip sıkıma hızlı bir şekilde götürdünüz diyelim. Burada iş bitmiyor tabi ki de zeytinin yağa dönüştürme işlemi oldukça önemlidir. Birçok sıkma tekniği bulunsa da en kaliteli yağı elde etmek için soğuk sıkım yöntemi kullanılması önermekteyiz. Erken olarak hasat ettiğiniz ve aynı zamanda vitamin mineral değerleri oldukça yüksek olan bu zeytinleri kesinlikle soğuk sıkım yöntemi ile yapmalısınız. Yıllardır bu şekilde üretimini yapan firmamız piyasada bulunan en kaliteli soğuk sıkım sızma zeytinyağı elde edip sizlerin sofralarınıza sunmaktadır. Ülkemizde ne yazık ki zeytinyağı üretiminde en çok kullanılan yöntem çok daha fazla yağ elde etmek amacı ile yapılan zeytin hamurunu 38 dereceye kadar ısıtma yöntemi olmaktadır. Bu yöntem ile sıkımı yapılan zeytinler ısıtma işlemi ile yağın içerisinde bulunan ve çok fazla olan faydalı vitamin ve minerali öldürülmesine yol açmaktadır. Fakat firmamız soğuk sıkım tekniği ile yaparak zeytin hamurunu en yüksek 27 dereceye kadar ısıtıp ardından hamur mekanik yöntemleri ile sıkımını yapmaktadır. Firmamızın yaptığı bu yöntem ile daha az yağ elde edilir. Fakat çok daha sağlıklı ve aynı zamanda kalite oranı en yüksek zeytinyağını elde ederiz. Maalesef bu yöntemi tercih etmeyen çok fazla firma bulunmaktadır. Tercih etmeme sebepleri ise üretiminin ve sıkımının maliyetli olması ve getirisi az olduğu için tercih etmemektedirler. Bu yöntemle üreten firmalar arasında yer alan firmamız sizlere en kaliteli zeytinyağını sunmaktadır.

Firmamız bu erken hasat edilen zeytinleri 4 saat içerisinde sıkma işlemlerini yaptıktan sonra en kaliteli çeşidi olan soğuk sıkım sızma zeytinyağı elde etmiş olur. Bu arada belirmeliyiz ki zeytinlerin düşürülmesi de çok önem taşımaktadır. Bu kaliteli dediğimiz zeytinyağını elde etmek için silkim zeytin türünü tercih etmekteyiz. Zeytin bahçesinde zeytinler toplandıktan sonra elinizde iki tür zeytin bulunmaktadır. Bunların birincisi ağacın silkelenmesi ve sopalar ile dallardan düşürülerek toplanan zeytinlere silkim zeytini denmektedir. Diğer zeytin türü ise yerlere daha önceden düşürülmüş olan ve bulunduğu ağacın dibinden toplanan zeytinlerdir. Bu şekilde ağaç dibine daha önce düşmüş olan zeytin türüne dip zeytini demekteyiz. Dip zeytini dediğimiz zeytin türünde asit oranı oldukça yüksektir. Bunun sebebi ise zeytinler ağaçtan düştükten sonra her geçen zaman içerisinde asit oranı git gide artmaktadır. Dip zeytinleri ise ne zaman düşürüldüğü bilinmediği için genellikle çok önceden düştüğü için asit oranı yüksek çıkmaktadır. Asit oranının yüksek olması bir zeytinin kalitesini bozan en etkili faktörler arasında yer almaktadır. Çoğu firma topladığı silkim zeytinler ile dip zeytinleri karıştırarak sıkıma götürmektedir. Bu çok yanlış bir yöntemdir. Silkim zeytinlerinden oldukça kaliteli yağ üretilir ama dip zeytinlerinin asit oranı yüksek olduğu için kaliteli bir yağ elde edilmez. İkisini karıştırdığınız takdirde asit oranı yüksek olan dip zeytini, oldukça kaliteli olan silkim zeytininin kalitesini bozar ve çok olumsuz etkiler. Bunun için firmamız asla dip zeytini ile silkim zeytinini karıştırmaz. İkisini de ayrı ayrı muhafaza ederek ardından ayrı ayrı işler. Böylelikle silkim zeytininden elde ettiğimiz kaliteli olan soğuk sıkım sızma zeytinyağı, kalitesine en ufak zarar gelmez ve gönül rahatlığı ile bizi tercih edebilirsiniz.

Firmamız sürekli olarak şunu belirtmektedir, kusursuz ve en kaliteli dediğimiz yağ en iyi şekilde yetiştirilen ve hiçbir inorganik gübre gibi kimyasallar karıştırılmadan en iyi sıkma teknikleri ve toplama teknikleri ile yapılmalıdır. Zeytinlerin toplanması yağın kalitesine direkt olarak etki etmektedir. Yüksek kalitedeki yağlar zeytinin zedelenmeden en iyi toplama şekilleri ile toplanması ile elde edilir. Bunun gibi durumlar nedeni ile teknolojik üretim tesisimiz ve bu süreçlerde işini en iyi yapan uzman ekibimiz siz değerli müşterilerimize en kaliteli zeytinlerden üretilmiş olan soğuk sıkım sızma zeytinyağı üreterek eşsiz olan tadı ve kusursuz olan kokusuna sahip olan yağı elde etmektedir. Bu tür zeytinyağlarımızı soğuk sıkım tekniği ile üretmekteyiz. Hamur haline getirdiğimiz zeytinleri, hidrolik pres yardımı ile sıkarak süzeriz. Süzdüğümüz yağ, su ile temas ettiği anda bütün yabancı maddelerden arınır ve ardından saf haline kavuşturulur. Firmamız soğuk sıkım yönteminde en fazla 27 derece su kullanmaktadır. Yüksek ısıda yapıldığı takdirde zeytinin içermiş olduğu besin değerleri ve eşsiz kokusunu aynı zamanda diğer yapılarını çok fazla olumsuz etkilendiğinden dolayı, firmamız düşük su sıcaklığı ile sıkma işlemini uygulamaktadır. Bu sayede zeytinyağlarının içerisinde bulunan aroması ve aromatik bileşenleri, aynı zamanda besin değerleri diğer yöntemlerden daha iyi korunur.

Firmamız yıllardır bu sektörde olup siz değerli müşterilerimizin memnuniyeti ve kaliteli bir yağ sunmak için elinden geleni yapmaktadır. Ülkemizde bulunan en kaliteli zeytinyağı üreten firmalar arasında yer alıp sunduğumuz kaliteli hizmetler ile çok sayıda şirketin ve müşterinin beğenisini kazanmış durumdayız. Bu durumda çok fazla tercih edilen bir firma haline geldik. Sizler de bu derece sağlıklı olan ve sağlığımızı en iyi etkileyen yağdan faydalanmak için bizi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Üretiminin her aşamasında titizlik ve dikkatli olan firmamız siz değerli müşterilerimiz için sektörde bulunan en kaliteli yağı elde etmek için bütün etkenleri en iyi ve en kaliteli bir şekilde uygulamaktadır.

WhatsApp chat